Цветана Пиронкова България ПОБЕДИТЕЛ 6 6
Времетраене [мин]: 80
Коментар на срещата

Цвети Пиронкова вече загрява на корт №10 на "Ролан Гарос" заедно със Сара Ерани от Италия. Българката избра при жребия да сервира.

(Пиронкова сервира)

1:0 Цвети взе подаването си. Тя поведе с 40:0, но направи двойна грешнка, малко се разсея и се стигна до дюс. После тя пак поведе и завърши с перфектен минаващ удар по диагонала срещу бившата №5 в света.

2:0 Агресивната игра на българката й позволи да поведе с 40:0 и да пробие при втората възможност.

3:0 Отличен сервис гейм на Пиронкова, която принждава опитната Ерани да бърка.

3:1 Ерани печели подаването си на 15, като по този начин записва първи гейм на сметката си.

4:1 Цветана Пиронкова се представи отлично и успя да вземе подаването си на 0.

4:2 Отговорът на италианката е подобаващ - гейм на 0 за Ерани.

5:2 Далеч по-оспорван гейм, но в крайна сметка Пиронкова получи геймбол при 40:30, който реализира без колебания. След паузата Ерани ще сервира за оставане в сета.

5:3 Ерани печели подаването си на 30 и се задържа в сета, Италианката ще има последна възможност за връщане на пробива, в противен случай първата част отива на сметката на Цвети.

6:3 Гейм и първи сет за Цветана Пиронкова. Пловдивчанката поведе с 40:0, но имаше нужда от цели 5 сетбола, за да затвори първата част.

(Ерани сервира)

1:0 Отлично начало на втората част за Цветана Пиронкова. Българката поведе с 40:15, Ерани спаси първия брейк-бол, но при втория Цвети се наложи и откри резултата в сета.

1:1 За съжаление Ерани стигна до точка за рибрейк и успя да изравни.

2:1 Цвети имаше до точка за пробив и я реализира с форхенд уинър!

2:2 Серията от последователни пробиви продължава! Брейк на 15 на сметката на Ерани и статуквото е възстановено.

3:2 Пети пореден пробив от началото на втория сет! Пиронкова поведе с 40:15, след което успя да реализира втория си брейк-бол.

4:2 Цветана Пиронкова е първата, която си взима подаването от началото на втората част. При това Цвети го направи с гейм на 0.

5:2 Нов пробив за Цветана Пиронкова, която след минутки ще сервира за място във втори кръг в Париж! Българката поведе с 40:15, след което успя да реализира втория брейк-бол, открил се пред нея. Цвети е на прага на много голяма победа. Дели я само един гейм.

6:2 ГЕЙМ, СЕТ И МАЧ - ЦВЕТАНА ПИРОНКОВА. Българката приключи срещата от петия си мачбол и е във втори кръг в Париж! Браво!